top of page

Kategoriler

Kaptanlı Kiralık Beneteau Oceanis 50 Ege'nin Tutku'su..

Güncelleme tarihi: 18 Mar 2023


Evet, efendim. Herkese iyi günler. Bugün farklı bir konu ile yine birlikteyiz.

Yatçılık deyince, akla hemen güney sahilleri geliyor. Marmaris, Göcek ve Bodrum için, bu işin "kalbi" diyorlar. Lakin; Ege'de de inanılmaz güzel koy ve limanlar olduğunu, sezon içerisinde, bir çok teknenin, Ege'de de gezdiğini ifade etmek, çokta yanlış bir söylem olmayacaktır.

Ege'nin incisi Foça'da, sürekli denizde ikamet eden bir aileden bahsedeceğiz. Toplam üç kaptan'ı olan; on beş metre uzunluğunda, "Tutku" isimli bir yelkenli teknede yaşıyorlar. Neredeyse, Foça ile özdeşleşmiler.

Melih Kaptan, aynı zamanda bit tekne imalatçısı. Figen Kaptan ise, kaptanlık becerilerinin yanında tam bir gurme. Ege mutfağını tamamı ile tekneye taşımış. Çift, bir çok farklı organizasyona imza attığı gibi, Ege'de yelkenli geziler de icra ediyor. Üçüncü kaptan ise Tutku'nun güvenliğinden sorumlu. İnsanların gözlerine bakarak, "dost mu, düşman mı?anlayabiliyor.

Foça, Ege'nin bir incisi. Hoş; palamar çözünce, Foça'dan ayrılmak zorunda kalıyorsunuz. Ancak; dönüp, dolaşıp yine geldiğiniz yer, "Foça" oluyor. Körfez'den çıktığınızda; güneyde Sakız/Çeşme, kuzeyde ise Bademli Ayvalık/Midilli sizi karşılamaya hazır bekliyor.

Figen-Melih çifti bir çok farklı organizasyona imza atıyor. Limanda güzel bir akşam yemeğinde Ege mutfağının tadına bakma şansınız olduğu gibi, haftalık gezilerin haricinde, günlük ve hafta sonu kaçamak geziler ile Ege'yi keşfetme şansına da sahip oluyorsunuz.

Hali hazırda Ege'de seyir ve gezi tecrübesi olmayan dost ve arkadaşlarımın mutlak suret ile Figen-Melih çifti ile tanışmasını isterim. Kendilerine buradan ulaşabilirsiniz. Oldu ya, ulaşamadınız, bana yazın. Ben bulurum.

Saygı ve sevgiler.

56 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page