top of page
Voltmeter

12/24V Sistem Servisi

Teknelerde,12 volt ile çalışan cihazlar daha yaygın bir kullanıma sahip oldukları gibi, maliyetleri de diğerlerine göre daha ucuzdur. 24 volt ile çalışan cihazlar ise, diğerlerine göre daha az masraflı olan küçük çaplı kablo tesisatları kullanırlar.

 

Kablolama maliyetiniz az olur. Ayrıca; 24 voltluk motorlar, 12 voltluk motorlardan neredeyse 2/3 daha ufak olup, büyük bir ırgat veya çok daha büyük bir marş motoru kolaylıkla çalıştırabilir.

 

Tekne üzerinde fazla sisteminiz yok ise, gerek metrelerce kablolamadan kaçınmak, gerekse maliyeti düşürmek açısından, 12V sistemleri tercih edilebilirsiniz.

 

TMS olarak, 12/24 V elektirik tesisat onarım ve kurulumu konusunda müşterilerimize uzun yıllardır hizmet vermekteyiz.

Klima Sistemleri Servisi

Tedarikçilerimiz; yıllardır, kalite ve güvenilirliğe sahip, klima ve/veya iklimlendirme sistemleri imal etmektedir.

 

Sadece kalite ve güvenilirlikten değil; yenilikçi ve konsept tasarımları nedeni ile bir çok ödül almış olan klima ve/veya iklimlendirme sistemlerinden, size en uygun olanını seçmenize yardımcı oluyoruz.

 

Ayrıca, TMS ekibi olarak, A/C sistemlerin montaj ve servis hizmetlerini de vermekteyiz.

Air Conditioner
Men at Work

Kazan Kurulum ve Servisi

Kalorifer kazanları, (Boiler) motorlu tekneler ve yelkenli tekne kullanımı için idealdir. Esnek bir egzoz hortumu ve yanma odası veya elektrikli ısıtıcı ile birlikte imal edilmişlerdir. Konusunda emeyüz etmiş bir çok tedarikçi ile birlikte çalışıyoruz.

 

Uzmanlarımız, doğru sistemi seçebilmeniz için yardımcı olacaktır. Tekneniz için en uygun hangi teknolojiye karar vereceğiniz size kalmış.

 

Ayrıca, TMS ekibi olarak, kalorifer kazanlarının montaj ve servis hizmetlerini de vermekteyiz.

Şarj Cihazı Kurulum ve Servisi

TMS ekibi; yıllardır, çeşitli cins ve ebatlarda şarj cihazlarının servis ve montajını yapmaktadır. Uzman kadromuz ile akü gruplarınıza en uygun şarz cihazını seçmenize yardımcı olmaktayız.

 

Hizmetlerimiz;

  • Kontrol

  • İnceleme

  • Ölçüm

  • Değişme

  • Montaj/Yenileme

Ayrıca; Akü grubunuzu şarj edebilecek kapasitede uygun bir cihazınız yoksa, aküleriniz çok hızlı bir şekilde tükenerek, kullanılmaz hale gelecektir. Denizin ortasında enerjisiz kaldığınızda, mevcut akülerinizin, her şeyden önce, doğru ve uygun bir cihaz ile şarj edilmiş olduklarından emin olmak isteyeceksiniz.

 

TMS olarak; standart şarj cihazlarından, solar şarj cihazları, inverter şarj cihazları ve akıllı şarj cihazlarına kadar her türlü cihazın test, ölçüm, montaj ve yenileme hizmetlerini vermekteyiz.

Dishwasher Repair
Electrical Circuit

Panel Kurulum ve Servisi

Yıllardır elektrik kontrol panel montaj ve arıza tespit hizmetleri vermekteyiz.

 

Elektrik kontrol panel dizaynı ve imalatları da yapabilen TMS ekibi, ihtiyaçlarınıza en uygun panel montajlarını gerçekleştirerek, alternatif çözümler sunmaktadır.

 

Bizimle temas kurmaktan çekinmeyin.

Pompa Kurulum ve Servisi 

Pis Su / Tatlı Su /Yakıt

Elektrik pompaları teknelerin sıhhi tesisat sisteminde çok maksatlı olarak kullanılmaktadırlar.

 

Piyasada kolaylıkla bulunabilecek çeşitli marka ve ebatlardaki pompalardan, sizin sisteminize en uygun olanları seçiyor, uzman kadromuzdan istifade ile montaj ve servis hizmeti sunuyoruz.

IMG_0028.jpg
tms-marine-service-galvanic-isolator-001

İzolatör Kurulum ve Servisi

Sahil besleme kablosu ile tekne sistemine sahilden bağlanan topraklama hattı tekne tutyalarına bağlıdır. Sahil toprak bağlantısı ile teknenize ve oradan tutyalarınıza ulaşan kaçak, pil oluşumu ile yine sahile bağlanır. Bu durum önce tutyalarınızın erimesine ve bitmesine sonrasında ise tekne karinasındaki şaft, pervane gibi metal aksamların deforme olmasına ve erimesine neden olur. Bu konunun en ekonomik çözümü galvanik izolatör uygulamasıdır ve montajı çok kolaydır.

 

Tekne ve sahil besleme toprak hattı arasında galvanik izolatör kullanarak galvanik korozyonu önleyebilirsiniz.

TMS ekibi olarak galvanik izolatör servis ve montaj hizmeti veriyoruz.

Led Kurulum ve Servisi

TMS, uzman kadrosu ile, devre arıza tespiti yaparak, ihtiyaç halinde her türlü kablolama hizmetini vermektedir.

 

Ayrıca, seyir fenerleri dahil tüm aydınlatma sistemini LED'e dönüştürerek, teknenizde tüketilen enerji miktarını azaltıp, deniz üzerindeki yaşam kalitenizi arttırabilecek tedbir ve hizmetleri sunmaktayız.

TMS ekibi olarak teknenize en uygun sistemi tasarlayıp, montaj ve servis hizmeti veriyoruz.

Quick-Marine.jpg
12-03-09-28-frig.jpg

Buzdolabı Kurulum ve Servisi

Mevcut sisteminizde bir yenileme -upgrade- veya ilk defa buzdolabı/deep freeze montajı yapmaya karar verdiğinizde, uzman ekibimizden istifade ile, ihtiyaçlarınız doğrultusunda, teknenize en uygun sistemi tasarlayarak, doğru seçimi yapmanıza yardımcı olmaktayız.

 

Hizmetlerimiz;

  • Proje dizaynı

  • Sistem kontrolü

  • Gaz dolumu

  • Yeni sistem montajı

Ayrıca, piyasada temayüz etmiş bir çok imalatçı ile çalışıyoruz. Teknenize özel çözümler için bizimle temas kurmaktan çekinmeyin. 

Güneş Paneli Kurulum ve Servisi

Solar panellerin çalışma mantığı çok basittir. Paneller; üzerine vuran güneş ışınlarından, uygun cihazlardan istifade ile, elektrik enerjisi üretmektedirler.

 

Çoğu güneş paneli 20 yılın üzerinde hizmet verebildikleri gibi, teknenizdeki elektrik tüketim miktarına (watt) göre özel olarak gruplandırılırlar.

 

TMS olarak, tanınmış bir çok tedarikçi ile çalışıyoruz. Uzman ekibimizden istifade ile, sizin ihtiyaçlarınıza uygun en stabil sistemi tasarlayarak, kolaylıkla seçim yapmanıza yardımcı olmaktayız.

tms-marine-service-solarpanels-011.jpg
bottom of page