top of page
delaware-flag.jpg

KAYIT İŞLEMLERİ

Müşterilerimiz için Türkiye'de ve yurtdışında bulunan yatların kayıt işlemlerini yapıyoruz! Yatınızı hangi bayrak altında kaydettirmeyi tercih edersiniz? Çeşitli koşulları göz önünde bulundurarak en iyi çözümü sunmaktayız.

Yelken açmadan önce herhangi bir yatın kaydı yaptırılmalıdır. Teknenin bayrağı doğru bir şekilde seçildiğinde, müteakip yıllarda bir çok fayda sağlayacaktır. Seçtiğiniz kayıt limanı, yalnızca teknenin ülkesini değil; aynı zamanda belirli bir ülkenin kara sularındaki kullanım süresi ve işletme maliyetleri dahil olmak üzere, tekneniz için geçerli olacak tüm kural ve koşulları da belirleyecektir.

Uluslararası formatta popüler kabul edilen birçok bayrak vardır. Ancak, en iyi bayrağı seçmek için her zaman bir uzman görüşüne ihtiyacınız vardır. Diğer bayrak devletleri Türkiye'nin mülkiyetine izin veriyor mu? Yat; AB KDV'si ödenerek Avrupa'da satın alınmışsa, hangi bayrak seçilmelidir? Yat; KDV ödenmeden satın alınırsa ne seçilmeli? Bu ve benzeri diğer sorulara cevap vermekten mutluluk duymaktayız.

bottom of page