top of page

Kategoriler

Sigorta Faaliyetleri

Güncelleme tarihi: 26 Şub 2021

Herkese merhaba.


Bugün sizlere "Sigortacılık Faaliyetleri" konusunda çok kısa bilgi vereceğiz. Söz gelimi; tekne satın aldınız. Teknenize sigorta yaptırmak istiyorsunuz. Piyasada temayüz etmiş yüzlerce sigorta firması var. Bu sigorta firmalarından bir kısmı denizcilik sektörünün ihtiyaç duyduğu sigorta poliçelerine imza atabiliyor. Bir kısmı ise; ne yazık ki, tekneler ile ilgilenmiyor. Takdir ettiğiniz gibi, konusunda deneyimli olmayan firmalar ile bu faaliyetleri yürütmek oldukça zor. Bu firmaların hazırlanmış olan poliçe teklif tutarları ise el yakabiliyor.

Bir de muafiyetler konusu var. Sigorta firmalarının bir çoğu poliçe tutarlarını azaltarak, tekliflerini daha cazip hale getirmek için bu muafiyetlere başvuruyor. Söz gelimi 100.000€'luk tekne satın aldınız ve poliçenizde %3 muafiyet var. Bu muafiyet sonucunda sigorta poliçenizi daha uygun bir rakam ile yaptırmış olmanıza rağmen, teknenizin 3000€'luk hasarlarını da kendiniz karşılamak zorunda kalıyorsanız. Pazarlama faaliyeti için güzel bir yöntem. Teknenin büyük hasarları sigorta firması tarafından karşılanırken, ufak hasarlar da sizin tarafından karşılanıyor ve daha uygun rakamlara sigorta yaptırma şansınız olabiliyor.

Ayrıca, teknenin seyir bölgesi, seyir bölgesi içerisinde konuşlu ülkelerin teminat klozları gibi ister ve kriterlerinde, mevcut sigorta poliçe tutarını etkileyen birer unsurlar olarak göze çarpıyor. Sigorta poliçesi yaparken bu unsurlarıda sigortacınıza mutlak suret ile bildirmenizde fayda bulunmaktadır.


Eğer bizden tekne satın alırsanız; sizleri, aşağıdaki kriterlere göre seçtiğimiz deneyimli bir kuruma yönlendiriyoruz. Bu kurumu seçerken;

  • Sektördeki tecrübe ve deneyimlerine,

  • Danışmanın tekneci olup, olmadığına,

  • Lokasyon olarak seyir bölgeleri ve diğer ülkelerin teminat klozlarına,

  • Muafiyet uygulanıp, uygulanmadığına,

özen gösterdik. Şu ana kadar sattığımız 12 tekneden 6 tanesinin sigortalama faaliyetlerine aracı olduğumuzu ve aynı zamanda da, tekne sahiplerinden olumlu geri dönüşler aldığımızı ifade etmek isteriz. Eğer sizlerde teknenizi sigortalatmak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurmak sureti ile tarafımıza ulaşabilirsiniz. Piyasadaki en uygun teklifi sunabileceğimizden kuşkunuz olmasın.


Tekne-Sigorta-Bilgi-Formu_boş
.docx
DOCX dosyasını indir • 15KB54 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page