top of page

Kategoriler

SV Novavida Tik Değişimi

Güncelleme tarihi: 2 Eyl 2022


Nova Vida, Najad 570 serisinin 8 numaralı gövdesidir. 2007 yılında Orust, İsveç'te inşa edilen 28.000 KG deplasmanlı ve kesirli armaya bir sahip yelkenlidir. 17,5 metre uzunluğunda olan yelkenlinin arması kısa süreli seyirler için tasarlanmştır. Najad, piyasadaki en iyi dünya yelkenli teknelerinden bazılarını inşa etme ününe sahiptir.


Tekne; çift dümen, direğin içinde hidrolik ana yelken, furling cenova yelkeni ve ayrıca çıkarılabilir bir baş iç ıstralyaya sahiptir. Yükseltilmiş bir güverte salonundan istifade ile; iç mekanda oldukça fazla hacim ve ortam aydınlığı yakalanmıştır. Büyük ana salon teknedeki herkes için doğal bir buluşma noktası olup, konuklara da, dört kabinden birinde konaklama imkanı sunulmaktadır.


Önceki sahipleri tarafından oldukça az kullanılmasına rağmen, gerek uzun mesafeli gerekse güvenli dünya seyehati yapılabilmesi için, tekne bünyesine, sezon başında yeni sahibi tarafından bir kaç yenileme ve eklemeler yapıldı. 2021 kışında Türkiye, Marmaris'te yapılan işler kapsamında, tekne tik güvertesi sökülerek tamamı ile tarafımızdan yenilendi. Sabit ve hareketli arma direk hariç komple değiştirildi. Irgat yenilendi. Tekne envanterine yeni lityum aküler ilave edildi. Teknenin alt bakımı ve zehirli boya uygulaması yapılarak tekne denize indirildi.


Tekne sahibi seyahatine başladı. Teknenin mevcut konumunu buradan kontrol edebilir ve tarafımızdan yapılan tik yenileme işlemini ağağıda izleyebilirsiniz.
15 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

תגובות


bottom of page