top of page

Kategoriler

Satılık Privateer Dizayn Trawler 52 - BEKLEMEDE

Güncelleme tarihi: 15 Nis


Tekne sahibi uzun yıllardır bir çok yarış ve regattalara katılmış profesyonel bir yelkenci/teknecidir. An itibari ile İsviçre’de yaşayan bir Türk vatandaşıdır. Kendi yarış teknesini sattıktan sonra bir trawler edinerek, deniz üzerinde var olmaya devam etmek istemiş ve piyasada temayüz etmiş çeşitli trawler markalarını incelemiştir.


Uzun bir inceleme ve değerlendirme aşaması sonrasında; Privater marka trawler teknelerinin gerek kalite, gerekse denizci kimliklerinden etkilenerek, 2016 yılı içerisinde söz konusu imalatçı firmadan teklif almıştır. 50 feet üzeri karar kıldığı bir privater modeli için üretici firmadan gerek kabin yerleşimi gerekse alternatif bir kaç ilave düzen için çözüm önerisi istemiştir. Takdir ettiğiniz gibi; seri üretim yapan imalatçılar, tekne konfigürasyonu ve yerleşim planlarından kesinlikle taviz vermedikleri gibi, kişiye özel bir takım dizayn çözümleri sunmamaktadırlar. Söz konusu imalatçılar; bu ve benzeri talepleri, bir takım opsiyon listeleri ile, son kullanıcı istek ve kriterlerine yakın bir seviyeye getirmeye çalışmaktadırlar. Tekne sahibi; gerek opsiyon listesinin kapsamlı olmaması, gerekse tekne kabin yerleşiminde imalatçı tarafından kendisine herhangi bir çözüm önerisi sunulamamış olması nedenleri ile, Privater satın alma işlemini sonlandırarak, söz konusu tekneyi Türkiye’de imal etme kararı almıştır.


Tekne sahibinin, imalat için uygun bir tersane ve tedarikçi arayışı sürerken, uzun yıllar boyunca birlikte çalışmış oldukları Marlin Yatçılık ile tekrar yolları kesişmiş, Marlin Yatçılık tavsiyesi ile uygun bir imalathane ve dizayner bulunarak teknenin Privater endazesi baz alınarak projelendirme çalışmalarına başlanılmıştır. Bu sayede, projelendirme aşamasında tekne üzerinde, sahibine özel çözümlerin üretilmesi sağlanmıştır.


Proto LTD ve Marlin Yatçılık tarafından 2017 yılı içerisinde, Muğla’nın Ula ilçesi, Gökova’da, imalatına başlanılan teknenin gövdesi 3 kat rigid komposit malzemeden imal edilmiştir. Bir başka deyiş ile, tekne gövdesi inşa edilirken, ilk katta kullanılan plakaların her iki yüzeyi de polyester ile mühürlenmiş, ikinci kat plakanın bir yüzü mühürlendikten sonra, diğer yüzü ilk kat üzerine lamine edilmiş, üçüncü katın bir yüzü mühürlendikten sonra diğer yüzü ikinci kat üzerine lamine edilerek CE belgesi kriterlerinin üzerinde 384mm gövde kalınlığına erişilmiştir. Teknenin su kesimi altında kalan kısmı ise, ilave olarak 5 kat 500 gr’lık polyester ile kaplanmıştır. Teknenin A Kategori CE (+Okyanus) sertifikası bulunmaktadır.


Tekne üzerindeki tüm makine, cihaz ve sistemler Marlin Yatçılık tarafından monte edilmiş ve tekne 2018 Ağustos ayının sonunda tamamlanarak suya indirilmiştir.


Tekne sahibi tarafından siparişe özel olarak tasarlamış olan bu teknede öne çıkan başlıca detaylardan bir kaçı ve teknenin envanter listesi aşağıda paylaşılmıştır.


Teknede bir adet 305HP inboard Cummins ana makine ve oturma grubunun altına gizlenmiş bir adet Evinrude 70HP yardımcı kıçtan takma motor bulunmaktadır. Bu sayede; kıçtan takma motor acil durumlarda indirilerek “trim down” pozisyonunda, teknenin en az 7 knot hızla seyre devam edebilmesi sağlanmaktadır. İfade edilmesinde fayda olan bir diğer konu ise; kıçtan takma motorun, “trim up” pozisyonunda iken ana makine ile seyir halinde olan tekneye herhangi bir direnç oluşturmayacak şekilde dizayn edilmiş olmasıdır.


Seri üretim Privater modelleri gerek çift makineli, gerekse tank kapasitelerinin yetersiz olması (yer problemi) nedenleri ile fazla menzil sağlayamamaktadırlar. Tekne sahibi, tek ana makine ve gizlenmiş küçük bir makinadan istifade ile; ikinci ana makinanın işgal ettiği yerden de istifade ederek, teknenin mevcut tank kapasitesini artırılmıştır. Ayrıca, tek ana makina yakıt sarfiyatının çift makine yakıt sarfiyatından düşük olduğu da dikkate alındığında, mevcut dizayn sayesinde, teknenin seyir menzili hatırı sayılır bir derecede artırılmıştır. Tekne, iktisadi sürat ile 900 mil mesafe kat edebilmektedir.


Üç tonluk salması ile yüksek stabilite kriterlerine sahip olan tekne, yüksek maliyetli ve arıza riski bulunan jiroskop sistemlerine kıyasla, daha ekonomik bir işletme maliyeti sunmaktadır. Jiroskop tarzı sistemler düzenli bakım ve işletme maliyeti gerektirmektedirler. Projelendirme aşamasında jiroskop sistemi montesi konusu istişare edilmiş; bu öneri, CE sertifikasyonu veren kurum tarafından, “teknenin stabilitesini etkileyen herhangi bir kusur bulunmadığı ve mevcut salmanın yeterli olduğu” gerekçeleri ile kabul edilmemiştir.


Epoksi reçineli kompozit yapısı sayesinde ozmoz riski kesinlikle bulunmamaktadır. Hidrostatik değerleri / stabilitesi aynı sınıftaki motoryatlara kıyasla üstündür. Denizci bir teknedir. Teknede iki adet çift kişilik en suite tuvalet ve duşu bulunan kabin mevcuttur. Kabin yerleşimi tekne sahibinin istek ve kriterlerine uygun olarak tasarlanmış, bu tasarım aşamasında tuvalet ve duş imkanı bulunan personel kabini de unutulmamıştır.


Tekne optimum işletme maliyeti ile ev konforunda 220Vac imkanı sunmaktadır. Envanterindeki elektronikler, cihazlar, uydu sistemi, tank kapasiteleri, iklimlendirme sistemleri sayesinde, deniz üzerinde daha fazla zaman geçirmek isteyenler için ideal bir fırsat teknesidir.


Tekne A Kategori CE (+ Okyanus) kalite belgesine sahiptir. Tasarım kategorisi A verilen bir gezi teknesi, 10 Beaufort deniz koşullarına kadar emniyetli bir şekilde kullanılacak nitelikte imal edilmiştir. Bu tür koşullara, tipik olarak okyanus ve/veya uzun pasaj geçişlerinde rastlanılsa da; kıyı şeridinden bir kaç yüz deniz mili mesafede, rüzgar ve dalgadan kaçma şansınızın bulunmadığı bölgelerde de aynı şartlar oluşabilmektedir. Bu standarta göre atmosferik şartlara bağlı olarak ani rüzgarların saatte 32 mil’e kadar esebileceği farz ve kabul edilmektedir.


Tekneye kıç taraftan hidrolik pasarella sayesinde giriş yapılmaktadır. Hidrolik pasarella aynı zamanda dingy için matafora görevini de yerine getirmekte, bu sayede, dingi yüzme platformu üzerine kolaylıkla konuşlandırılmaktadır. Takdir ettiğiniz gibi, seri üretim olan Privater tekneleri üst enlemler için tasarlanmış oldukları için dış mekan ve havuzluk kısımları geniş değildir. Teknemiz, siparişe özel dizayn edildiği için, söz konusu dış mekanlar tekne sahibi tarafından oldukça geniş projelendirilmiş/tasarlanmış, bu sayede, havuzlukta 8-10 kişinin rahatlıkla sığabileceği bir masa ve oturma grubu alanı da yaratılmıştır. Seyir bölgesi Akdeniz olan bir tekne için, misafirlerin dış mekanda da zaman geçirmesini sağlayabilecek geniş bir havuzluk bölümünün çok önemli bir ihtiyaç olduğu, gözlerden kaçırılmaması gereken bir diğer konudur. Yine havuzlukta bulunan merdiven sayesinde bir üst güverte bölümüne (Flybridge) çıkılmaktadır. Sancak/iskele kıç omuzluklarda bulunan babaların hemen arkasına, halat manevralarında kullanılmak üzere elektrikli vinçler konuşlandırılmıştır. İnşa aşamasında tekne güvertesi flexy teak malzeme ile kaplanmıştır. Söz konusu kaplamalar, tekne sahibine doğal gelmediği için 2021 yılı içerisinde 12mm Burma tik ile yenilenmiştir. Güverte ve kabin içi videosu aşağıda paylaşılmıştır.Teknenin flybridge kısmı oldukça geniş tasarlanmıştır. İkinci dümen konsolu ve seyir yardımcılarının hemen yanında misafirler için bir oturma grubu bulunmaktadır. Bu bölümde, gril, buzdolabı ve bir de lavabo bulunmaktadır.


Tekne salon bölümüne kayan iki kapı marifeti ile girilmektedir. Salona girildiğinde hemen karşınızda U mutfak göze çarpmaktadır. İskele tarafınızdaki alabanda üzerinde aşağı yukarı hareket eden gizli bir platform içerisinde hareketli bir televizyon, sancak tarafında ise bir oturma grubu ve sehpa yer almaktadır. Bu bölüm oldukça havadar ve aydınlıktır. Sancak taraftan kaptan köşküne erişim bulunmaktadır. Kaptan köşkü içerisinde bir oturma grubu, dümen konsolu, navigasyon masası, seyir yardımcı ve elektronik cihazlar bulunmaktadır. Kaptan köşkünün bulunduğu salondan teknenin iskele ve sancak tarafındaki güverte yürüyüş yollarına erişim sağlayan sızdırmaz kapılar mevcuttur. Kaptan köşkünün iskele tarafında ise, baş tarafa uzanan merdivenlerden istifade ile kabinlerin bulunduğu seviyeye inilmektedir. Yine kaptan köşkünün iskele tarafında, teknenin vasat bölümünde yer alan personel kabinlerinin bulunduğu güverteye inmek için bir merdiven bulunmaktadır. Kaptan köşkü oldukça havadar ve aydınlıktır.


Teknenin baş tarafında tuvalet ve duşu içerisinde olan bir çift kişilik master kabin, master kabininin hemen arkasında teknenin vasat kısmına doğru uzanan, kaptan köşkünün hemen altında, yine tuvalet ve duşu içerisinde olan bir misafir kabini bulunmaktadır. Bu bölümler oldukça geniş, yeterli aydınlatma ve havalandırmaya sahiptir. Kabinlerde uydu sistemine bağlı televizyon, 220 VAC prizler ve iklimlendirme cihazı bulunmaktadır.


Tekne an itibari ile karadadır. Sezon öncesi zehirli boya uygulanmıştır. €100k indirim yapılmıştır.


Teknemiz ilk sahibinden satılıktır. An itibari ile denizdedir. Denizde teslim edilecektir. Teknemizin CE sertifikası, kullanıcı el kitabı, imalat aşamasındaki resim ve videoları mevcuttur. Tekne hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler ile söz konusu doküman ve albümler paylaşılacaktır. A Kategori CE (+ Okyanus) sertifikasına sahip benzer yaş ve boyda bulunan trawler tipi tekneler; markette, 1Mk€ ile 1.7M€ arasında işlem görmektedirler. Tekne sahibi denizi bırakma kararı aldığı için tekne fiyatı uygun tutulmuştur. Tekneyi görmeden verilen alternatif teklifler, ne yazık ki, değerlendirilmeyecektir. Yaz sezonu öncesi fırsat bir teknedir. Tekneyi görmek için randevu alınması gereklidir. Pazar günleri hariç tekne gösterimi yapılabilecektir. Teknenin envanter bilgisi ile teknik özellikleri aşağıda paylaşılmıştır.Envanter ve teknik detaylar:


MARKA : MARLIN YACHTING & PROTO YACHT LTD

• CİNS : TRAWLER 52’ CLASS A (OCEAN)

• DİZAYNER : HALUK KÖSE

• TAM BOY: Feet: 52’ / 15,85 mtr.

• GENİŞLİK : Feet: 16,24’ / 4,95 mtr

• SU KESİMİ : Feet: 5,25’ / 1,60 mtr

• ANA MAKİNA : 2017 CUMMINS QSB 6,7 / 305Hp.

• İKTİSADİ HIZ : 9-10knot / Yaklaşık 750 mil

• MAKS. HIZ: 13-14 knot / Yaklaşık 350 mil

• ANA MAKİNA MOTOR SAATİ: 438

• ŞANZIMAN: ZF280-1 (3:1)

• YEDEK MAKİNA : 2018 EVINRUDE 75 HP

• İKTİSADİ HIZ : 7 knot / Yaklaşık 50 mil

• YEDEK MAKİNA MOTOR SAATİ: 45 saat

• JENERATÖR : WHISPER POWER QUITE M-SQ12 12kW

• JENERATÖR SAATİ: 1276

• KIÇTAN TAKMA MOTOR : 2018 TOHATSU EFI 4T / 30Hp.

• DINGHY : JOKER 3.5mtr

• HİDROLİK PASARELLA : OPACMARE TRANSOM 6996/25

• PASARELLA UZUNLUĞU : 2.5 mtr

• PASARELLA YÜKLEME KAPASİTESİ : 300 KG

• BAŞ PERVANE : SIDE POWER SE170 8 Kw / 11 Hp. 24V

• ŞAFT ÇAPI : 50 mm.

• HALAT KESİCİ : STRIPPER

• PERVANE : BRONZ FIX

• DÜMEN SİSTEMİ : 2XVETUS HYDRAULIC STEERING SYSTEM (FLYBRIDGE & WHEELHOUSE)

• SAHİL BAĞLANTISI : 230 Volt – 32 Amp

• SERVİS AKÜ GRUBU : 5X210 AH MARINE GEL BAKIMSIZ AKÜ (TOPLAM: 1.050 AH)

• ANA MAKİNA AKÜSÜ : 2X100 AH AGM MARINE AKÜ

• JENERATÖR AKÜSÜ : 1X 50 AH AGM MARINE AKÜ

• BAŞ PERVANE AKÜ GRUBU : 4X50 AH AGM MARINE AKÜ

• BAŞ PERVANE AKÜ ŞARJ CİHAZI : 100A @ 24V

• GÜNEŞ PANELLERİ: 4X320W HALF-CUT RIGID PANEL, PANASONIC 45AH / GÜN (TOPLAM: 1280W)

• GÜNEŞ PANEL CİNSİ : MONOCHRYSTAL

• INVERTER : 1X3000W VICTRON QUATTRO 230V / 220 PRİZLER & BUZDOLABI

• AKÜ ŞARJ CİHAZI : 2XSTERLING POWER 12-24V / SERVİS AKÜLERİ – BAŞ PERVANE AKÜLERİ

• AKÜ ŞARJ CİHAZI : 1X120A @ 12V QUATTRO VICTRON 230V-12V / SERVİS AKÜLERİ

• AKÜ ŞARJ CİHAZI: 1X60A @ 12V PHOENIX VICTRON 230V-12V / SERVİS -BAŞ PERVANE-MAKİNA AKÜLERİ

• AKÜ ŞARJ CİHAZI : 1X10A @ 12V SMART CHARGER, VICTRON 230V-12V / JENERATÖR AKÜ

• AKÜ ŞARJ CİHAZI : 1XDC ALT. STERLING POWER 12V-12V / SERVİS-BAŞ PERVANE-MAKİNA AKÜLERİ

• SU YAPICI : 1X160LTR/H MODÜLER FILMTEC MEMBRAN / LAZARETTE

• IRGAT : 1X12V/1700W HORIZONTAL FALKON, LOFRANS / BAŞÜSTÜ

• ZİNCİR: 120mtr. A4 GERMAN GRADE 10MM/DIN766 INOX, ARINOX / BAŞ ÜSTÜ

• ÇIPA: 1X60Kg. GALVANISED ANCHOR, MANTUS / BAŞ ÜSTÜ

• YEDEK ÇIPA: 1X30Kg. GALVANISED ANCHOR, MANTUS / LAZARETTE

• VİNÇLER: 2X QUICK 12V/800W VERTICAL CAPSTAIN / HAVUZLUK

• PROJEKTÖR: 1X12V WIRELESS CONROLLED / FLYBRIDGE

• WEBASTO KLİMA: 66.000BTU SICAK&SOĞUK / TÜM KABİNLER-SALON-KAPTAN KÖŞKÜ-MUTFAK

• TELEVİZYON: 1X50” 4K-UHD LED TV, SAMSUNG (HAREKETLİ / SALON

• TELEVIZYON: 2X 24” LED TV, SAMSUNG / MASTER & MİSAFİR KABİNİ

• PLAYER: 3X3D BLUERAY PLAYER, SAMSUNG / SALON-MASTER & MİSAFİR KABİNİ

• MÜZİK SİSTEMİ : 2XSONY MARINE BLUETOOTH, USB,CD,SD / HAVUZLUK-SALON-FLYBRIDGE

• HOPARLÖR: 8X16” SONY MARINE SPEAKER / SALON-HAVUZLUK-FLYBRIDGE-MASTER KABİN

• BUZDOLABI : 1XSAMSUNG INOX SERIES A++ 437 LTR/220V / MUTFAK

• OCAK : 1XSIEMENS ENDUCTION INOX, 220V / MUTFAK

• ASPİRATOR : 1XSAMSUNG INOX SERIES A+++ 220V / MUTFAK

• ÇAMAŞIR YIKAMA/KURUTMA MAKİNASI: 1XSAMSUNG A+++ 220V / LAZARETTE

• BULAŞIK YIKAMA MAKİNASI : 1XSAMSUNG INOX SERIES 220V INOX SERIES / MUTFAK

• FIRIN&MİKRO DALGA : 1XSIEMENS INOX SERIES 220V / MUTFAK

• TERMOSİFON : 1X QUICK WATER HEATER 80LTR, 220V / LAZARETTE

• CHARTPLOTTER : 3XRAYMARINE ES97 HYBRIDTOUCH MULTI-FUNCTION BALIK BULUCULU GÖSTERGE R & WI-FI / KAPTAN KÖŞKÜ-FLYBRIDGE

• RADAR: 1X RAYMARINE QUANTUM Q24C 18” / FLYBRIDGE

• OTOPİLOT: 1XRAYMARINE EVOLUTION SERİSİ W/705 CONTROL HEAT ACU-400 EC1 SENSOR CORE / KAPTAN KÖŞKÜ

• OTO PİLOT KONTROL ÜNİTESİ : 2X RAYMARINE P70S / KAPTAN KÖŞKÜ-FLYBRIDGE

• GÖSTERGELER : 4XRAYMARINE I70S ÇOK FONSİYONLU RENKLİ / KAPTAN KÖŞKÜ-FLYBRIDGE

• AIS : 1XRAYMARINE 650 CLASS B TRANSCEIVER / KAPTAN KÖŞKÜ

• VHF : 1X RAYMARINE RAY260 W/ACTIVE SPEAKER / KAPTAN KÖŞKÜ

• RAYMIC : 1XRAYMARINE RAYMIC FOR RAY260 VHF / FLYBRIDGE

• TRANSDUCER : 1XRAYMARINE SHORT ARM VANE / KAPTAN KÖŞKÜ

• TRANSDUCER :1XRAYMARINE BALIK BULUCU, DERİNLİK & HIZ/ MAKİNA DAİRESİ

• ELEKTRONİK HARİTA : 2XRAYMARINE 43XG NAVIONICS / KAPTAN KÖŞKÜ-FLYBRIDGE

• CAMERA: 1XFLIR NIGHT VISION 1KM RANGE / KAPTAN KÖŞKÜ-FLYBRIDGE

• MAKİNA KUMANDA PANELİ : 2XCUMMINS DİJİTAL PANEL / KAPTAN KÖŞKÜ-FLYBRIDGE

• GAZ KOLLARI : 2X GLENDINNING, ELEKTRONİK GAZ KOLLARI / KAPTAN KÖŞKÜ- FLYBRIDGE İZLEME SİSTEMLERİ : 2XCUMMINS MAKİNA İZLEME / KAPTAN KÖŞKÜ- FLYBRIDGE

• İLAVE CİHAZ PANELİ : 1XEVINRUDE ACİL DURUM YEDEK MAKİNA KONTROL PANELİ / KAPTAN KÖŞKÜ

• YEDEK MAKİNA GAZ KOLU VE KUMANDA PANELİ: 1XEVINRUDE W/TRIM / KAPTAN KÖKÜ

• KONTROL PANELİ : 2XWHISPER POWER DIİJİTAL JENERATÖR PANELİ / MAKİNA DAİRESİ-KAPTAN KÖŞKÜ

• BAŞ PERVANE JOYSTİK PANEL : 2xSIDE POWER / KAPTAN KÖŞKÜ-FLYBRIDGE

• IRGAT KONTROL PANEL : 1X QUICK W/ZİNCİR SAYAÇLI / KAPTAN KÖŞKÜ

• IRGAT KONTROL PANEL : 1XQUICK IRGAT (YUKARI-AŞAĞI) / FLYBRIDGE

• IRGAT UZAKTAN KUMANDA: 1X QUICK W/LED LIGHT / BAŞÜSTÜ

• TANK İZLEMESİSTEMLERİ : 1XWEMA SİYAH-GRİ-TEMİZ SU & YAKIT TANKI İZLEME / KAPTAN KÖŞKÜ

• AC-DC CİHAZ PANELİ: 2xCARLING PANEL / KAPTAN KÖŞKÜ-FLYBRIDGE

• AKÜ İZLEME SİSTEMİ : 1XVICTRON W/BLUETOOTH / KAPTAN KÖŞKÜ

• DIJİTAL ÇOKLU KONTROL SİSTEMİ :1XVICTRON QUANTUM / KAPTAN KÖŞKÜ

• SEYİR İZLEME SİSTEMİ: 2X VETUS / KAPTAN KÖŞKÜ-FLYBRIDGE

• SİNTİNE ALARM SİSTEMİ & KONTROL: 1xCARLING / KÖPRÜ ÜSTÜ

• GAZ ALARM SİSTEMİ : 1X BEP MARINE / KÖPRÜ ÜSTÜ

• YNGIN ALRM SİSTEMİ : 2XFIRE BOY & YILDIZ YANGIN / MAKİNA DAİRESİ -KAPTAN KÖŞKÜ

• CAMERA SYSTEM & VIDEO RECORDER : 4XUNIFAME / ENG. ROOM-AFTDECK-SALOON

• 32A SAHİL BAĞLANTI SOKETİ : 1XMARINCO / LAZARETTE

• GALVANİK IZOLATOR & TOPRAKLAMA SİSTEMİ : 1XSTERLING POWER / MAKİNA DAİRESİ TABANI

• SU ALTI AYDINLATMA: 2XMOUNT BRONZE LED / LAZARETTE

• LED IAYDINLATMA SİSTEMİ : W/IŞIK ŞİDDETİ AYARLANABİLİR / TÜM TEKNE DAHİLİNDE

• 12V RWS CİNSİ SİLECEK : 3XVETUS PANTHOGRAPH / KAPTAN KÖŞKÜ

• DÜMEN : 2xVETUS K38 DÜMEN / KAPTAN KÖŞKÜ-FLYBRIDGE

• PİSTONLU KAPTAN KOLTUĞU: 2XVETUS KOLTUK / KAPTAN KÖŞKÜ-FLYBRIDGE

• BASINÇLI SU SİSTEMİ : 1X ITT-JABSCO / MUTFAK-LAVABO-GÜVERTE

• SİNTİNE POMPA SİSTEMİ: 1XJABSCO-WHALE / MAKİNA DAİRESİ ALTINDA

• MANUAL WC : 1xJABSCO FOR PERSONEL KABİNİ

• 12V. YATAY ELEKTRİKLİ WC : 1XJABSCO FOR MİSAFİR KABİNİ

• 12V. ALABANDA MONTE ELEKTRİKLİ WC : 1XVETUS FOR MASTER KABİN

• SOĞUK-SICAK SU TESİSATI: 1XWHALE / MUTFAK-LAVABO-GÜVERTE

• BRONZE KÜRESEL GROCO VANA VE BAĞLANTI ELEMANLARI / KARİNA

• ALÜMİNYUM LUMBUZ : 6XCRAFTSMAN 300X250mm / BANYO-KABİNLER

• ALÜMİNYUM HEÇ : 1XCRAFTSMAN 500x500mm. / MASTER KABIN & GÜVERTE

• DİZEL TANKI : 2XPOLETİLEN (Kalınlık: 10mm.) TOPLAM 2000 Litre

• BENZİN TANKI : 1XPOLETİLEN (Kalınlık: 10mm.) TOPLAM 160 Litre

• TATLI SU TANKI: 2XPOLETİLEN (Kalınlık: 10mm.) TOPLAM 1000 Litre

• GRİ SU TANKI : 1XPOLETİLEN (Kalınlık: 10mm.) TOPLAM 600 Litre

• SİYAH SU TANKI : 1XPOLETİLEN (Kalınlık: 10mm.) TOPLAM 300 Litre

• MASTER KABİN: ÇİFT KİŞİLİK YATAK-BANYO-LAVABO -WC

• MİSAFİR KABİN: ÇİFT KİŞİLİK YATAK-BANYO-LAVABO -WC

• PERSONEL KABİN: RANZA-BANYO-LAVABO -WC

• SALON & MUTFAK & KAPTAN KÖŞKÜ

• BİMİNİ

• GÜNEŞ TENTESİ