top of page

Kategoriler

Satılık Motoryat

Güncelleme tarihi: 15 Şub 2022

Herkese merhaba.


Hep yelkenli tekne paylaştığımı farkettim. Bu sebep ile portföyüme biraz da motoryat eklemeye karar verdim.


Evet; teknemiz 12 metre boyunda olmakla beraber, bünyesinde iki kamara ve elbette iki tuvalet barındırıyor. Hatırlarsanız, "Ufacık tefecik içi dolu turşucuk" diye bir bilmecemiz vardı. Tam da böyle bir tekne. İçerisinde jeneratörü, kliması, webasto dizel ısıtıcısı, uydu anteni,radar, televizyonlar, müzik setleri, baş pervanesi bulunan dolu mu dolu bir tekne. Tekne, içerisinde, 2 adet 310 hp güç üreten (toplamda 620 hp) Volvo penta kuyruklu motordan alıyor. Azami sürati 35, iktisadi sürati ise 25 knot olan tekne tam bir keyif teknesi.


Atlantis 39, ultra modern karakteristik özelliklere sahip olmak ile beraber, gerek iç gerekse kıvrımlı dış dizaynı ile oldukça göze çarpan bir teknedir. Marmaris Yat Marinadan çıkışımızı müteakip, 2 adet 310 beygir güç üreten Volvo penta motorlardan istifade ile 25 knot seyir hızına kolaylıkla ulaştık.


Chris Crafts, Lobster Hinkleys, Cabos and Luhrs’un babası olarak tanınan Michael Peters tarafından V gövde olarak dizayn edilmiş olan tekne; dalgaları kolaylıkla yarıp geçebilmektedir. Hemen hemen her hızda, istikrarını kaybetmeden, sahibine müthiş bir haz vermektedir. Güç altında manevra kabiliyetleri çok yüksektir. Tekne sahibi tarafından; imalatçının opsiyon olarak sunduğu 310 beygirlik güçlü Volvo Penta D6-DP motorlarının tercih edilmesi neticesinde, daha agresif, hızlı ve bir o kadar da denizci bir tekne yaratılmış olduğunu ifade etmek, çokta yanlış bir söylem olmayacaktır.


Dümende iken kendinizi rahat hissediyor, tekneyi çok rahat bir şekilde sevk ve idare edebiliyorsunuz. Gaz koluna biraz dokunduğunuzda, teknenin çok kolay ve rasyonel bir şekilde plane’e kalktığını görebiliyorsunuz. Bu kalkış yumuşak bir şekilde olmakla beraber, neredeyse algılanmıyor. Sebebi ise; çok düşük güçlerde bile sabit bir torka sahip Volvo Comman Rail sistemi ve teknenin V şeklindeki gövde dizaynıdır. Bu iki özellik sayesinde, teknenin su üzerinde adeta süzüldüğünü söyleyebiliriz.

Yuvarlatılmış gövde dizaynı; sancak ve/veya iskeleye dönüş esnasında hafif bir yanal kayma sağlayarak tekneye yardımcı olmaktadır. Geniş ön cam sayesinde (wind screen) yüksek hızlarda yanlardan gelen su serpintileri de önlemektedir. Güneşlenme ihtiyacının, tasarımcı için öncelikli olduğu kolaylıkla göze çarpıyor. Bu sebep ile gerek baş üstünde gerekse güverte üzerinde , geniş güneşlenme alanları yaratılmış. Güverte üzerinde bulunan masa ise biraz tuhaf. Hareketli üç parçadan oluşan ve açıldığında yuvarlak bir şekil alan masa, etrafında altı kişinin oturabilmesine müsaade ediyor. Özetle; Atlantis 39, aileniz ve/veya küçük bir arkadaş grubunuz ile rahat ve orta menzilli seyahat yapabileceğiniz moder çizgilere sahip bir teknedir.


Tekne ilk sahibinden satılık olup çok iyi bir kondisyondadır. Teknenin kışlık bakımları planlanmış olup, Ocak 2021 ayı içerisinde karaya alınarak 2021 sezon bakımlarının yapılması planlanmıştır. Hali hazırda denizde bulunan teknemizi hafta içi çalışma saatlerinde Marmaris Yat Marina’da görmek için randevu almanız gerekmektedir. Teknemizin satış fiyatı 160k€’dur. Teknenin satış linkine buradan ulaşabilirsiniz.


Saygı ve sevgiler.

58 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page