top of page

Kategoriler

Satılık Cabo Rico - 89k$

Güncelleme tarihi: 15 Şub 2022

Tekne piyasada nadir bulunan uzun yol yelkenlilerinden bir tanesidir. Kondisyonu iyi olan tekne üçüncü sahibinden satılıktır. Tekne sahibi yabancı uyruklu olup, son 20 yıldır teknesinde yaşamaktadır.

Tekne sahibinin Türkiye’de oturum izni bulunduğu için, tekneyi Türk bayrağına çevirerek satış yapma ehliyeti de bulunmaktadır.


Tekneyi görmek için randevu alınması gereklidir. Pazar günleri hariç tekne gösterimleri yapılabilmektedir. Teknenin detaylı envanter listesi ilgilenenler ile paylaşılacaktır. Lütfen talep ediniz.


Tekneyi gezerken göze çarpan hususlar ise aşağıda belirtilmiştir.Teknenin envanter bilgisine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

inventory list Cabo Rico
.xls
XLS dosyasını indir • 436KB

Teknenin dizayn bilgisine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.


CR 38 Design Details (S)
.pdf
PDF dosyasını indir • 10.30MB


Yerleşim:


Kabin içerisinde girdiğinizde harita masası sancakta, iskelede ise U-şekilli bir mutfak göze çarpmaktadır. Mutfakta geniş yiyecek deposu, dolaplar, baharat rafı, yardımcı çekmeceler ve geniş tezgah alanı vardır. Harita masasının konuşlandığı bölümde, açılır bir sandalye, ayrı bir dondurucu bölmesi, harita dolabı, tik ağacından saklama dolapları ve elektronikler bulunmaktadır.


Ana salonun ilerisinde, bölmeye monte edilmiş bir Force 10 kabin ısıtıcısı (gazlı) ve sancak tarafta L şeklinde bir oturma alanı bulunmaktadır. İskele tarafta ise düz bir oturma alanı mevcuttur. Her iki kanepenin altında geniş havalandırmalı depolama alanına bulunmaktadır (Yakıt tankları kabin zeminin hemen altına konuşlandırılmıştır.). L şeklindeki kanepe çift kişilik yatağa dönüştürülebilmektedir. Düz kanepe ise özellikle seyir esnasında, iyi bir tek kişilik yatak görevi görmektedir.


Heç ve lumbuzların perdeleri mevcuttur. Yemek masası, ön bölmedeki bir dolaba doğru katlanır ve her iki kanepeden de erişim sağlanacak şekilde açılabilir. Bu sayede kalabalık gruplara güzel bir akşam yemeği sunma imkanı yaratabilirsiniz. Masa aşağı indiğinde, hemen üzerindeki bölme dolabı; porselen ve kristal için depolama alanını, bir şarap rafını ve sofra takımları için çekmeceleri de ortaya çıkarıyor. Baş tarafta ise; büyük bir çift kişilik yatak ve giyinme koltuğu bulunan bir kamara bulunmaktadır. Kamara içerisinde sancaktarafta bulunan tuvaletin ayrı bir büyük duş ve çift girişi yer almaktadır.


İç mekan tik işçiliği güzeldir. Farş tahtalarının verniklerinin yenilme işlemi kozmetik işler arasında sayılabilir. Tekne dahilinde yeterli sayıda depolama alanı bulunmaktadır. İyi yerleştirilmiş 12 volt fanlar, üç adet heç, on iki adet lumbuz ve iki adet dorade havalandırma manikası ile mükemmel havalandırma sağlandığını ifade etmemiz çokta yanlış bir söylem olmayacaktır.


Mutfak bölümünde; Spinflo marka 4 brülörlü LPG ocak&fırın; dümenci koltuğunun altında kesme solenoidli iki adet alüminyum LPG tüp, WEACO CU-200 kombinasyonlu hava-su soğutmalı soğutma sistemi, SAMSUNG mikrodalga fırın, Corian tezgahlı ve lavabo kapaklı iki gözlü çelik evye, sıcak ve soğuk basınçlı su, ISOTHERM marka su ısıtıcı, manuel tatlı su pompası, temiz su filtresi, iki yönden erişimli özel baş üstü tik dolap, baharat rafı, Pushpit üzerinde Force 10 marka barbekü ve ayrı barbekü ayakları (sahil kurulumu için) göze çarpmaktadır.


Güverte üzerinde; Simpson Lawrence elektrikli ırgat, CQR 45 kg çıpa ile 90 metre 10mm zincir (galvaniz -2021), paslanmaz çelik pull pit; çift demir makarası, bot mataforası, bot, direk yanında emniyet için tasarlanmış krom pullpitler, direk üzerinde katlanır basamaklar, borda üzerinde katlanan merdiven, tik kokpit; tik kaplı yedek çıpa dolabı, manikaları korumak için etrafına konuşlandırılmış paslanmaz çelik imalatlar, kokpit-mutfak-harita masası ve güverte üzerinde kaymaz zeminler göze çarpmaktadır.


Sıhhi Tesisat/Su Sisteminde; baş tuvalet/duş, mutfak ve kokpitte sıcak/soğuk basınçlı su sistemi, Jabsco su pompası, temiz su filtresi; özel duş kabininde E-pompa çıkışlı ayrı duş teknesi; Raritan tuvalet, 150 litre pis su tankı, manuel sintine pompası, elektrikli sintine pompası, baş güvertede deniz suyu ve tatlı su yıkama imkanları göze çarpmaktadır.


Yelken performansıElektronikler:

Kaideye monte edilmiş Ritchie Powerdamp pusula, Raytheon (R 20X) 20 millik radar, Autohelm ST6000 otopilot, Autohelm Seatalk aletleri, Hız/Rüzgar/Derinlik (ST50) göstergeleri, kokpitte ICOM M602 telsiz ile konuşma imkanı; 2 yhoparlörlü Sony stereo radyo/BT oynatıcı

Elektrik Sistem incelemesinde; çeşitli elektrik kabloları ve adaptörleri; koruyucu kapaklı menteşeli elektrik panosu, baştan sona mükemmel LED aydınlatma (iç aydınlatma dahil), Akıllı Regülatörlü Balmar 100 amper alternatör, VSR akıllı pil anahtarı, Mastervolt IVET 3.5kW çift gerilim izolasyon trafosu, MasterVolt Mass Combi 2.5 kW invertör Şarj Cihazı, Bir marş aküsü, İki AGM tenvirat aküsü, Mastervolt MPPT kontrolörlü 140 Watt güneş paneli ve İzolasyon trafosu 120/240V göze çarpmaktadır.


Yelken ve Arma incelemesinde; aluminyum direkler, boom wang; Paslanmaz çelik sabit arma; Tam batenli ana yelken (9-10 yaşında), lazy bag, lazy jacks, 3 camadan, HOOD marka roller furling 120% cenova yelkeni (30 yaşında), İki batenli ve tramola sistemli staysail Flok yelkeni (7-8 yaşında), aluminyum direk basamakları; Barient marka vinçler ve bumba sehpası göze çarpmaktadır.


İlave ekipmanlar:

EASTMARINE 200 şişirilebilir bot, matafora; Nissan 3.5 hp kıçtan takma motor; Yakıt ve su tankı izleme sistemi, bimini, sprayhood. çift Racor yakıt filtresi, acil durum yekesi, Motor dairesinde otomatik yangın söndürücü, Harita masası ve baş kabinde yangın söndürücüler,Usturmaçalar, bağlama halatları ve boat kancası göze çarpmaktadır.


Yedek Malzemeler:

Motor açık deniz tamir takımı, dümen kablo yedeği; dıştan takmalı motor için pervane; dıştan takmalı motor için conta seti, çok sayıda küçük mekanik ve elektrik yedek parçası ve çeşitli aletler göze çarpmaktadır.


Diğer:

Motor takozları ve şaft kaplini 2006 yılında değişti, Çıpa ve ve zincir 2020 yılında yeniden galvanizlendi. Elektrikli su ısıtıcısı, Elektrikli saç kurutma makinesi, İlk yardım kiti, Saat, Barometre, tam set kılavuzlar, orijinal (1991) teknik çizimler, kablo listeleri ve broşürler göze çarpmaktadır.


Detaylar:

Gövde Malzemesi : Fiberglas İmalatçı: Cabo Rico Yachts Dizayner: W.I.B. Crealock Bayrak: Netherlands İnşa Tarihi : 1991

Dimensions Boy: 11.58 mt Genişlik: 3.53 mt Draft: 1.67 mt Ağırlık: 9525 kg Salma Ağırlığı: 3540 kg Kabin yüksekliği: 1.87 mt Motor Marka: Universal Model Yılı: 1991 Model: M50 Motor cinsi: İçten takma Yakıt Cinsi: Dizel Motor saati: 3400 Pervane: 3 Kanatlı Tahrik sistemi: Şaft Motor gücü: 45 HP İktisadi Sürat: 6 knots Maksimum Sürat: 7 knots Tanklar Temiz Su Tankı: 1 ad. (380 Litre) Yakıt Tankı: 2 ad. (Toplam 400 Litre) Pis Su Tankı: 1 ad. (150 Litre) Konaklama Tek kişilik Yatak Sayısı: 1 Çift kişilik yatk sayısı: 2 Kabin Sayısı: 1 Tuvalet sayısı: 1 Banyo Sayısı: 1 Yatağa Dönüştürülebilen Salon Elektronikler 1 Ad. Autohelm ST 50 Derinlik ölçer 1 Ad. Autohelm ST 50 Hız ölçer 1 Ad. Autohelm ST 50 Rüzgar hız ve yön ölçer.


Harita Masası Autopilot - Autohelm ST 6000 1 Ad. Pusula 1 Ad. Icom M 602 Telsiz 1 Ad. Raytheon R20X Radar 1 Ad. Sony DSX-M50BT Radyo Yelkenler Klasik Ana Yelken – 10 Yaşında Furling Cenova – 30 Yaşında Flok Yelken – Kendinden tramolalı / 8 yaşında Inside Equipment Elektirikli Sintine Pompası Manuel Sintine Pompası Akü Şarj Cihazı Gazlı Isıtma Sistemi Termosifon Fırın, Dört Ocaklı Mikrodalga Fırın Manuel Tuvalet Buzdolabı Elektrik Sahil Bağlantı Kablosu ve Girişi Inverter Elektrik Tesisatı: 12V Dış Mekan/Güverte Tik Kokpit Pasarella Güneş enerji paneli Kokpit minderleri Kokpit Masası Yüzme Merdiveni Kokpitte duş Kçtan Takma Motor Braketi Matafora Bot - East Marine 200 /3.5 hp Nissan Kıçtan Takma Motoru ile Birlikte Elektrikli Irgat Bimini Spray hood Lazy bag Lazyjacks


Teknenin satış linkine buradan ulaşabilirsiniz.

55 görüntüleme1 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

1件のコメント


Burak Kaan Yıldız
Burak Kaan Yıldız
2021年12月22日

SATILMIŞTIR.

いいね!
bottom of page