top of page

Kategoriler

Sınırlamalar Kaldırılmaya Başladı.


Yunan Sivil Havacılık Otoritesi; 5 Nisan 2021 Pazartesi gününden itibaren ilk iki ülkeden yapılan uçuşların “Eleftherios Venizelos” Atina Uluslararası Havalimanı hariç olmak üzere diğer tüm havalimanlarından Yunanistan'a giriş yapılabileceğini açıkladı.


Aynı zamanda, Türkiye'den tamamen yasaklanan uçuşların da, ülkeye giriş yapabileceği ifade edildi.


Yedi Gün Karantina ve Test Gereksinimleri


Yunan makamları; virüsün ve tespit edilen vakaların ülkeye girmeden önce yayılmasını sınırlamak amacıyla, AB Üye Devletleri'nden gelenler de dahil olmak üzere tüm gelenler için yedi günlük bir karantina uygulanacağını açıkladı.


Ayrıca; www.travel.gov.gr adresinde bulunan Yolcu Yer Belirleme Formu'nun zorunlu olarak doldurulmasını da şart koşan yetkililer, formda yazılı prosedürlere göre yolcuların varış esnasında kontrol edileceğini duyurdu. Yetkililer; testlerin pozitif bir yolcu bulması durumunda ise, karantina süresinin 14 gün olarak uygulanacağını ekledi.


Aynı zamanda, Yunanistan'a giren uluslararası uçuşların tüm yolcuları, Yunanistan'a varışlarından önceki son 72 saat içinde alınmış bir COVID-19 testi sunmakla yükümlü olacaklardır.


Özel/ticari ve yolcu gemileri ile yapılacak olan giriş-çıkış işlemlerinde de benzer bir uygulamanın hayata geçirilmesi bekleniyor.86 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page