top of page

Kategoriler

İsveçli Bir Güzel

Güncelleme tarihi: 15 Şub 2022

Her şey 73 yıl önce İsveç’te Orust adasında başladı. Bugün ise, dünyanın birbirinden farklı ülkelerine toplam 9400 Hallberg-Rassy yatı teslim edilmiş durumda. Hallberg-Rassy tekneleri yüksek dayanıklılık ve mükemmel korunan kokpitleriyle yüksek konfor sağlamak için üretilmiş, üretilmeye de devam eidilmektedir. Karşılaştırmalı testlerde benzer diğer yatları geride bırakan Hallberg-Rassy; tekne üretiminde edindiği engin deneyimini, markete güçlü bir şekilde yansıtmayı bilmiştir.
Bugün sizlere 1983 model bir yelkenlinin alım/satım hikayesini anlatacağım. Son yedi yılını marina bünyesinde karada geçirmiş olan teknenin, güverte tik kaplamasının yenilenmesine, cihaz ve sistemlerin devreye alınmasına, motorların (ırgat ve baş pervane dahil) servis edilmesine ihtiyaç vardı. Tekne sahibi ile ietişime geçerek, niyetini öğrendikten sonra kendisi ile flört etmeye başladık. Tekne Finlandiya bayraklı idi. Uzun yıllardır; ne ülkeye giriş çıkış işlemi yapmış, ne de transit log yenilemiş idi. Marina yönetimine de hatırı sayılır bir borcu bulunmaktaydı.


Uzun lafın kısası, tekne sahibi ile fiyat konusunda uzlaştıktan sonra bir takvim oluşturarak devir işlemlerine başladık. Devir öncesi, ülkeye giriş/çıkış işleminin yapılması gerekli idi. Teknenin vanalarını yenileyip, motoruna servis yaptıktan sonra, Rodos'a intikal ederek devir işlemlerini tamamladık.


Teknemiz Hollda bayraklı. İngilterede şirket kurduğunuz da, Hollanda bayrağı ile dolaşma şansınız bulunmaktadır. USA bayrak çekmek isterseniz, biraz daha maliyetli oluyor. Bu bayrak değişim ve ücretleri ile ilgili bilahare bir yayım yapacağım.


Tekne üzerinde yapmış olduğumuz tüm işlere buradan ulaşabilir, kesmez daha fazla bilgi ve detay isterseniz tarafıma mesaj atabilirsiniz.


Saygı ve sevgiler
358 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page