top of page

Kategoriler

1986 Baltic DP 42- FOR SALE - $60k (RECENT $25K DISCOUNT)

Güncelleme tarihi: 8 May

DIKKAT: 08 MAYIS 2024

TEKNE FIYATI AS IS WHERE IS OLARAK GUNCELLENMIŞTIR. SÖZLEŞME SONRASI SÖRVEY MASRAFLARI KARŞILANMAK SURETİ İLE TEKNE UZMANLARA İNCELETİLEBİLİR. SÖRVEY SONRASI KESİNLİKLE PAZARLIK YAPILMAYACAKTIR.


TEKNENİN SOLAR REGÜLATÖRÜ, AKÜ ŞARJ CİHAZI, AKÜLERİ VE OTOPİLOT'U DÜZGÜN ÇALIŞMAMAKTA, ONARIM VE/VEYA YENİLENMESİ GEREKMEKTEDİR. TEKNEDE BETA MARKA YENİ MOTOR BULUNMAKLA BERABER YELKENLERİNİN İYİ DURUMDA OLDUĞU TEKNE SAHİBİ TARAFINDAN İFADE EDİLMİŞTİR.


TEKNENİN HİKAYESİ VE ENVANTERİ AŞAĞIDA PAYLAŞILMIŞTIR.


Frenzy II, Baltic Yachts Finlandiya lisansı altında 1986 yılında Cennmarine, Capetown, Güney Afrika tarafından inşa edilmiş bir Baltık DP 42'dir (Doug Peterson Designer).


Önceki sahibi tarafından salmasında (2,44 mt'den 1,85 mt'ye) bir değişiklik yapılmış. Bu değişiklik, Doug Peterson ile istişare edilmek sureti ile Tampa Florida da yaşayan O.H. Rogers, Donanma Gemi Mimarı, tarafından yapılmıştır. Modifikasyon, mevcut salmadan 60 cm kaldırılıp 225 kg ilave takılması ve 2 adet yüksek hacimli Delta kanadın kalıplanarak, 5 adet paslanmaz çubukla salma üzerine cıvatalanmasından oluşmaktadır. Modifikasyon sonrasında, hem daha sığ bir su kesimi elde edilmiş, hem de teknenin orsa açısının arttığı izlenmiştir.


Aslen Baltic Joy, olan Frenzy II, 1986'da Bay Dockery tarafından satın alınmış, ve aynı tarihte Atlantik geçişi yaparak Amerika'ya ulaşmıştır. Şu anki sahipleri onu 1992'de Stanford Connecticut'ta satın almışlar. Uzun yola hazırlamak için Tampa, Florida'ya götürmüşler. Baş tarafa ilave bir fore stay eklemişler.


6 Haziran 1997'de Port Everglades'den (USA) yola çıkan Frenzy II, dünya seyahatini 2013 yılında giriş yaptığı Türkiye'de sonlandırmış.


Tekne, 2013 tarihinden beri Türkiye Sahili ve Doğu Ege'deki Yunan Adaları'nın keşfi için Marmaris'te bulunmaktadır. Son birkaç yıl içerisinde tekne tamamı ile boyanmış (Awlgrip), motoru yenilenmiş, winçlerin bakımları vb, bir çok servis yapılış, yapılmaya da devam etmektedir. Tekne sahipleri tekne üzerinde yaşamaya devam etmektedirler.


Tekne, sağlık sebepleri nedeni ile ikinci sahibinden satılıktır. Teknenin yaşı dikkate alındığında kondisyonu iyi sayılmaktadır. Tekne gösterimleri, hafta içi mesai saatlerinde yapılacaktır. Tekneyi görmek için randevu alınması gerekmektedir. Lütfen planlı ziyaretinizden en az 3 gün önce randevu alınız.