top of page

Kategoriler

Çanakkale Şehitleri

Güncelleme tarihi: 16 Nis 2021

Çanakkale tarihimizin en üzücü zaferidir. Bir ulusun, çağın en güçlü devlet ve silahlarına karşı tam bir direnişinin gerçek bir destanıdır. Bu destanın her satırında insan onuru vardır. Bu şeref, sadece silahlı mücadelede değil, verdiği insanlık dersi örnekleriyle de, düşmanı bastıran azizlerimiz Mehmetçik'e aittir.


Girilen çatışmada, yaralanan düşman askerinin hayatını kurtarmak için, onu sırtına alıp düşman siperlerine götüren Mehmetçik, tüm dünyaya savaşın sadece öldürmek ile ilgili olmadığını hatırlatan asil bir davranış örneği sergilemiştir.


250 bin insanımızın şehitlik düzeyine ulaştığı Çanakkale'de, her yaştan insanımız gönüllü olarak savaştı, kadınlar cephede olanlar için çorap ördü, hatta mermi üretiminde çalıştı. Kısacası, ülkenin her üyesi, işbirliği içinde bu acımasız akının nasıl durdurulacağını biliyordu.


Bu cephenin isimsiz kahramanları ülkenin her köşesinden Çanakkale'ye koşarken, dönmeyi hiç düşünmemişler ve Türklüğün şeref ve haysiyetini en iyi şekilde koruyarak görevlerini gereği gibi yerine getirmişlerdir. Çanakkale Zaferi'ni elde ederek hem bir zafer elde etmiş hem de Türk milletinin Anadolu'daki varlığının devamını sağlamışlardır.


En güzel övgüyü hak eden Çanakkale Şehitleri asla unutulmayacak, Türk milletinin kalbinde ebediyen yaşayacaklar. Ruhları kutsansın!18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi
.pdf
PDF dosyasını indir • 10.06MB

61 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page